XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

23 kwietnia 2017 roku po raz 12 w Lini miał miejsce Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych dotarło do Lini w sumie niemalże 600 biegaczy z kilku kategorii wiekowych, którzy reprezentowali różne zakątki województwa pomorskiego i nie tylko.

Dystans 10 km z najlepszym czasem pokonując 142 innych biegaczy i biegaczek przebiegł Błażej Król z GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska (0:34:56). Kolejne miejsca zajęli Robert Czerniak z Mostów i Dariusz Guzowski z Carry Petfood Trzebielino. Wśród pań I miejsce zajęła Ewelina Paprocka z GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska a za nią uklasyfikowały się Monika Rolbiecka z Maja Team Wejherowo i Barbara Bączek – Motała z Wawel Kraków.

Z naszej gminy w biegu uczestniczyli dwaj biegacze Maciej Stencel z Czarnej Dąbrówki, który z czasem 0:41:18 zajął wysoką 17 pozycję w kategorii open i 7 miejsce w kategorii M 0-39 oraz Jan Klasa z Nożyna, który z czasem 0:52:03 zajął 76 pozycję w kategorii open i wysokie 4 miejsce w kategorii M60+.